Home > Forum > General > Start nowego elementu jako kopia poprzedniego

Start nowego elementu jako kopia poprzedniego
0

Cześć,

na wybranych krokach w aplikacji, chcę umieścić przycisk w menu, który skopiuje zawartość wybranych pól i wystartuje nowy element w procesie ze skopiowanymi wcześniej informacjami.
Czy i w jaki sposób można to wykonać? Nie chce żeby był to podobieg, nie będzie to tez lista pozycji.
Po prostu nowy element, który wystartuje z kroku startowego z pobranymi już informacjami.

Cześć,
pytanie czy:
1. chcesz od razu wystartować ten element (po kliknięciu ma być sygnatura)?
2. chcesz przekierować do formularza (nie zapisanego) ale z już uzupełnionym informacjami ?

Jeśli 1 to wystarczy przekazać do nowego elementu WFD_ID elementu źródłowego i ustawić w URL od razu przejście ścieżką (np. techniczną), która skopiuje na podstawie WFD_ID wszystkie potrzebne informacje (w tym ewentualne listy pozycji)
jeśli 2 to możesz w url ustawić wszystkie atrybuty takimi wartościami jakie potrzebujesz (listy pozycji trzeba by wtedy wczytać dopiero na ścieżce albo wypełniać za pomocą inicjalizacji).

In reply to: Jack

Cześć,
pytanie czy:
1. chcesz od razu wystartować ten element (po kliknięciu ma być sygnatura)?
2. chcesz przekierować do formularza (nie zapisanego) ale z już uzupełnionym informacjami ?

Jeśli 1 to wystarczy przekazać do nowego elementu WFD_ID elementu źródłowego i ustawić w URL od razu przejście ścieżką (np. techniczną), która skopiuje na podstawie WFD_ID wszystkie potrzebne informacje (w tym ewentualne listy pozycji)
jeśli 2 to możesz w url ustawić wszystkie atrybuty takimi wartościami jakie potrzebujesz (listy pozycji trzeba by wtedy wczytać dopiero na ścieżce albo wypełniać za pomocą inicjalizacji).

Tak, zależy mi na pierwszym rozwiązaniu, tzn. po skopiowaniu elementu od razu ma być nowa sygnatura na kroku początkowym tj. 'Rejestracja' i ma zawierać wybrane, skopiowane informacje z poprzedniego elementu

Mógłbyś proszę doprecyzować w jaki sposób to wykonać?

Zakładam że:
-dodaje przycisk w menu i ustawiam pod niego akcję typu: Zmień wartość wielu pól (?)
- konfiguruje akcje zgodnie ze screenem
- tworzę ścieżkę techniczną z wybranego kroku do kroku początkowego

i musze to powiązać z akcją url? czy od razu mogę skorzystać z tej akcji.

In reply to: Piotr

Tak, zależy mi na pierwszym rozwiązaniu, tzn. po skopiowaniu elementu od razu ma być nowa sygnatura na kroku początkowym tj. 'Rejestracja' i ma zawierać wybrane, skopiowane informacje z poprzedniego elementu

Mógłbyś proszę doprecyzować w jaki sposób to wykonać?

Zakładam że:
-dodaje przycisk w menu i ustawiam pod niego akcję typu: Zmień wartość wielu pól (?)
- konfiguruje akcje zgodnie ze screenem
- tworzę ścieżkę techniczną z wybranego kroku do kroku początkowego

i musze to powiązać z akcją url? czy od razu mogę skorzystać z tej akcji.

To w takim razie możesz albo:
- użyć akcji start podobiegu (i wskazać tam, że startowany obieg ma być niepowiązany z bieżącym obiegiem).
- stworzyć URL, w którym w jednym z parametrów przekażesz WFD_ID obiegu źródłowego (do jakiegoś technicznego pola), i tam dodać akcję zmiany wartości wielu pól na podstawie tego WFD_ID.
Dodatkowo w tym URL możesz użyć parametru PATH_ID= x podając za x id ścieżki którą chcesz zapisać obieg